Jak vybrat ten správný protějšek na seznamce

Jak si vybrat na seznamce

Koho vlastně hledáte?

Nejprve byste si měli rozmyslet, jaký vztah hledáte. Většinou se na seznamkách udává, zda hledáte pouze flirt, sex, nebo vážný vztah. Jestliže hledáte flirt, nejspíše je pro vás nejdůležitější vzhled, tedy budete druhého hodnotit dle fotografií.

 

Vzhled není nejdůležitější, nebo ano?

Pokud však hledáte opravdu vážný vztah, neměly by fotografie být tím jediným, podle čeho budete druhého hodnotit. Vzhled není ve vztahu to nejdůležitější. Samozřejmě je důležité, aby vás protějšek přitahoval, ale pokud stojíte o dlouhodobý vztah, musíte si opravdu rozumět. Váš partner / partnerka by vám měl / a imponovat svými vlastnostmi. Stejně tak byste měli mít alespoň nějaké společné zájmy a životní postoje.
Důležité je, abyste oba směřovali stejným směrem. Je vhodné zjistit si, zda váš protějšek v budoucnu plánuje založení rodiny. Může se stát, že osoba na druhé straně nemá kladný vztah k dětem, a nemá ani v budoucnu nejmenší zájem o společné bydlení. Je dobré si tyto informace zjistit předtím, než budete zklamaní. Jakmile zjistíte, že si rozumíte v celkovém postoji k životu, teprve pak má vztah budoucnost, a stojí na dobrých základech.

 

Nedělejte unáhlené závěry

Snažte se nedělat unáhlené závěry, tedy zbavit se předsudků natolik, nakolik toho jste schopni. Pokuste se postoje budoucího partnera pochopit, i když vám příliš nesedí. Zaměřte se spíše na základní názory, které jsou pro vás těmi nejdůležitějšími. To, že osoba na druhé straně má raději kočky, přitom vy jste vášnivým obdivovatelem psů, ještě neznamená, že vám to nemůže klapat!
 

Má vůbec zájem?

Měli byste ze samotného psaní poznat, zda má osoba na druhé straně opravdu zájem o setkání. Na seznamkách se totiž můžete setkat s lidmi, kteří se prostě jen nudí. Když vám osoba na druhé straně napíše, že „budete zatím jenom přátelé„, věřte, že z toho ani v budoucnu žádný vztah nebude. Seznamka není od kamarádění se, ale o seznamování, a hledání vztahů.<

Na druhou stranu, pokud si s vámi internetový protějšek nechatuje dvě hodiny denně, rozhodně to není důvod, proč byste se měli domnívat, že nemá zájem. Každý má své povinnosti, práci a záliby. Ani vy přece nehledáte pecivála, co pořád bude jen ležet s notebookem, a jediný jeho kontakt s okolím bude virtuální svět.

 

Jak dlouho se seznamuje?

Zjistěte, jak dlouhou dobu se už osoba, se kterou si píšete, snaží seznamovat. A také, jak často na seznamku chodí. Jestliže už jsou tomu čtyři roky, a na seznamce je třikrát denně, něco nejspíš musí být špatně. Nabízí se otázka: Hledá ta osoba vůbec někoho?

 

Kolik je mu / jí let?

Ano, říká se, že na věku nezáleží. Ale jistě mi dáte za pravdu, že dvacetiletý muž bude mít nejspíše jiné představy o vztahu, než téměř třicetiletá žena. Je lepší hledat věkově sobě přiměřeného partnera. Věk plus – mínus pět let by měl být ideální. Ovšem, pokud se opravdu bezhlavě zamilujete do osoby, která je o dvacet let starší, proč ne? Měli byste však v každém případě myslet na budoucnost, abyste nebyli zklamáni, a vaše názory se nezačaly diametrálně rozcházet.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..