Jak si domluvit osobní setkání, zn. bezpečně!

Bezpečné první rande

Mnoho lidí se bojí domluvit si první schůzku. Na takové nerozhodnosti celé seznamování často zkrachuje. Není se čemu divit. Bojíme se, že osoba na druhé straně není ta, za kterou se vydává. Bojíme se falešně vyplněných profilů, nepravdivých informací, avšak takovou osobu můžete odhalit komunikací!
 

Na co si dát pozor

Často se nevyplácí vsázet pouze na první dojem. Ať už osoba na druhé konci sítě působí sebe důvěryhodněji, nesdělujte ji příliš osobní informace. Mezi tyto informace patří především adresa vašeho bydliště včetně ulice a čísla popisného, rodné číslo, a podobně.

Nezapomínejme také, že jakákoliv fotka, kterou umístíme na internet, je veřejně přístupná všem, a musíme počítat s tím, že už si ji někdo mohl stáhnout. Vaši fotografii pak může šířit dál. Vyhněte se tedy fotografiím, kterými se rozhodně nechcete prezentovat! Jedná se o fotky pod vlivem alkoholu, erotické fotky, a další. Tyto fotografie mohou ovlivnit váš další osobní i pracovní život.
Nesdělujte o sobě ani žádné příliš osobní a intimní informace.
 

Jak poznat že je něco špatně?

Nikdy nevíme na sto procent, s kým si vlastně píšeme, a tak nám může hrozit případné nebezpečí, které však můžeme minimalizovat.
Můžete si zahrát také na detektivy, a prověřit si vašeho internetového zájemce či zájemkyni na internetu. Dnes už má skoro každý facebook, a tak se snadno můžete podívat, co na svém profilu sdílí, jaké má přátele, a tak dále. Zadejte si jméno vašeho internetového protějšku do  vyhledávače. Jestliže zjistíte něco o jeho špatné minulosti, snadno vám to pomůže v rozhodování, zda na rande jít, nebo ne.

 

  • Varovným signálem je neustálé odkládání schůzek. Stejně tak, pokud cítíte nátlak ze strany druhé osoby, něco je špatně. Dalším signálem, že něco není v pořádku, může být odhalování různých nesrovnalostí, takže máte pocit, že vám celá ta pohádka „nějak nezapadá do sebe“.
  • První schůzku si zásadně VŽDY domluvte na nějakém veřejném místě, kde je opravdu hodně lidí. Nejlépe uskutečněte setkání na poledne či odpoledne, rozhodně ne někdy ve večerních hodinách za tmy.
  • Před schůzkou se vyplatí si s internetovým protějškem zatelefonovat. I jeho hlas a způsob komunikace „po telefonu“ vám mnohé prozradí.
  • O své schůzce se zmiňte někomu blízkému, komu věříte. Na rande můžete jít klidně i ve třech. Zní to možná trochu zvláště, ale pokud o vás internetový protějšek opravdu stojí, měl by pochopit, že máte logicky strach.
  • Nenasedejte na první schůzce s jinou osobou do auta, nechoďte do uzavřených prostor (i když vám protějšek nabízí vážně výborný mátový čaj v pohodlí svého domova).
  • Nepijte na první schůzce příliš mnoho alkoholu. Ten způsobí to, že nad sebou nebudete mít kontrolu, a ztratíte soudnost.
  • Buďte tedy obezřetní ve všech směrech. Nebuďte vystrašení a skeptičtí, ani přehnaně podezřívaví, ale dávejte na sebe pozor.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..