Seznamování pro nesmělé – seznámení bez rozpaků

seznámení pro nesměléIntroverti a nesmělí lidé tvoří velkou část naší populace a seznamování pro ně může být poměrně obtížné. Nesmělost a strach může být při navazování nových vztahů s cizími lidmi velkým problémem.

I k seznamovaní na internetu je totiž potřeba určitá akce a odhodlanost, která nás nutí vystoupit z naší komfortní zóny (ostatně každý typ seznámení vyžaduje trošku odvahy). Zvláště pro introverty je není samozřejmostí někoho oslovit nebo pozvat na schůzku.

Pokud hledáte lásku, je nutné ostych překonat. Málokdy najdete ideálního partnera mezi lidmi, které už znáte a seznamování je tak nezbytnou nutností při hledání dlouhodobého vztahu. Pamatujte si ale, že většina lidí je při seznamování nervozních, takže se toho nebojte.

Tipy na seznámení bez nervozity

Co tedy podniknout, aby oslovení možného budoucího partnera nebo partnerky nebylo stresující noční můrou, ale příjemným zážitkem?

 

Rozšiřte stávající sociální vazby

upevnění sociálních vazeb

Pro introverta znamená seznámení vystoupení z komfortní zóny a s tím spojenou nepohodu. Jestli je tohle i váš problém, nemusíte se bát, protože s tím jde bojovat a krůček po krůčku se nervozity zbavit. Budováním vztahů s lidmi z vašeho okolí je jednou z metod, která s ostychem pomůže. Můžete oslovit kolegu v práci, souseda nebo třeba kolegy ve fitness. Prostě si udělejte přátelé z lidí ve vašem okolí, které už znáte třeba od vidění. Každý nový přítel vás může představit svým přátelům a kdo ví, třeba mezi nimi bude i budoucí partner.

Nebojte se odmítnutí

Odmítnutí není konecOdmítnutí může plachému člověku vzít vítr z plachet a snížit jeho odhodlání na nulu. Odmítnutí se ale bát nemusíte. Málokdy se stane, že najdete toho pravého hned napoprvé a proto je důležité se hned nevzdávat. Seznamování funguje stylem pokus-omyl. Takže když si s někým ihned neporozumíte, neznamená to, že je s vámi něco špatně. Nic si nevyčítejte a hledejte dále, protože jen tak nakonec najdete ideální protějšek.

Rozšiřujte svou komfortní zónu

zvětšete svou komfortní zónuCvičte se v budování nových vztahů a zbavte se ostychu. Místo schovávání za vaše nejistoty si zkuste dopřát trošku nepohodlí a udělejte něco neobvyklého. Jděte na nějakou akci určenou pro nezadané, oslovte dávné spolužáky nebo kamarády, se kterými jste se dlouho neviděli nebo si nezávazně popovídejte se spolucestujícím v autobusu. Každá troška praxe se hodí.

Naučte se poslouchat

naučte se poslouchat svůj protějšekNe každý je vynikajícím řečníkem, který umí dobře flirtovat a perfektně se představí cizím lidem. Zkuste se místo učení metodám jak komunikovat aktivně poslouchat. Poslouchejte a ptejte se, dostanete se tak při seznamování mnohem dál než při nikam nevedoucí konverzaci.

 

Seznamování není žádná složitá věda a i když jsem sám introvert, snažím se udržovat kontakt s ostatními, konverzovat s nimi a pak si zase v klidu zalezu do své ulity. Nemusíte kvůli seznamování hned měnit svou osobnost, stačí když se jednou za čas trošku otevřete.

2 komentáře u „Seznamování pro nesmělé – seznámení bez rozpaků“

  1. Jsem mladý kluk z nedostatku příležitosti bych se chtěl touto cestou seznámit s dívkou která si ráda povídá a rada si občas zajde do na kávu

    Odpovědět
  2. Ahoj jsem mladý 29,introvert trochu,ale hledám dívčinu,na skvělé zapíchani někde v přírodě,a vůbec slečnu na chození po horách,vandry, výlety vlakem

    Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..