Seznamka pro každého, aneb jak nenaletět podvodníkovi

jak se seznámít bez problémů

Seznamování na internetu není v dnešní době již žádné tabu. Před páry léty tomu bylo ale jinak. Mnozí z nás, kteří si našli druhou polovičku, či dobrého kamaráda na internetu, se nechtěli k tomu přiznat. Možná proto, že jsme se za to styděli, nebo jsme se báli reakcí druhých, či snad proto, že pro druhé jsme byli dokonalými lidmi, ale nebyla to pravda. Důvodů bychom našli určitě více, ale dnešní doba nabízí pravý opak. Seznamování na internetu je jakási otevřená komunikace mezi lidmi z celého světa. Můžete zde potkat různé věkové skupiny, různé národnosti, lidi, kteří mají určitou zábavu, sport a jiné. Je to fenomén, který si získává na popularitě, ale taktéž skrývá velké nebezpečí. Nebezpečí, která se hned nemusíte objevit, ale dá se tomu předejít. Jak tedy poznám, že ten, kterého jsme si vybrali, je tím, za co se vydává?

Fotografie

Ať chceme nebo ne, každý se nejdříve dívá na to, jak člověk vypadá. Rozhodně se hned nezajímáme, co má napsáno v profilu, ale jaké má oči, vlasy, postavu. Určitě na prvním místě v pomyslném žebříčku krásy vedou krásní, svalnatí muži s tmavými vlasy, oči a u žen je to štíhlá, vysoká postava s blond delšími vlasy. Možná si to ani nechceme přiznat, ale krása je to, co nás nejvíce zajímá. Důkladně si prohlížíme nejen samotnou fotografii, ale i pozadí. Většina osobních fotek vypadá takto: postava je neúplná, na očích, nebo vlasech jsou brýle, fotografie je pořízena z dáli a pozadí tvoří buď moře, nebo hory. Právě tyto detaily nás utvrzují v tom, jaký je asi tento člověk. Ale je vždy tomu tak? Rozhodně ne. Každý z nás si rád upravuje fotografie tak, aby vypadal co možno nejlépe. Nikdo nechce silnějšího, staršího, nezabezpečeného člověka. Hledáme přece dokonalého, krásného, který se o nás dovede postarat, anebo má čas pro společné chvíle. Když však dojde k onomu setkání, často jsme zklamání a někdy i tomu druhému řekneme dost špatných slov. A při tom stačilo udělat pár základních věcí. Poprosit vybraného člověka, zdali by neposlal další fotografie. Pokud napíše, že další nemá, rozhodně není něco v pořádku. Jsou li naopak fotografie podobné, vzbuzuje to nedůvěru. Další možností je vyhledat si osobu na internetu. Asi vás to překvapí, ale mnoho z nás má profily na různých serverech, kde rádi ukazujeme své rodiny, přátelé, sami sebe. No a pak se divíme, s kým si to vlastně píšeme, koho chceme potkat.

Osobní profil

Člověk, který se za sebe nestydí, napíše o sobě nejen to nejlepší, ale i to horší. Nikdo z nás není dokonalým člověkem, ale na seznamce často uvidíme, jen to nejlepší. Že má rád sport, cestování, má stabilní zaměstnání, zajištěné bydlení a mnoho dalšího pozitivního. Ale i tady je realita jiná. Chcete-li doopravdy vědět, zdali píše pravdu, jednoduše ho z něčeho vyzkoušejte. Člověk, který ví, o co se zajímáte a máte to společné, nebude zdlouhavě rozepisovat podrobnosti a rovnou přejde k věci. Ale ten, který tak trochu lže, potřebuje více času, aby si danou věc popřemýšlel, našel důležité informace a pak něco napsal. Bohužel často poznáte z toho, že nemá o tom ani „páru“. Pak už je jen na vás, jestli to i přesto všechno zkusíte. Ale když už jednou lže, jak budete vědět, že to opět neudělá?

Moderní technologie

Moderní technologie nám v mnoha věcech ulehčily život. Nejsou to jen moderní telefony, tablety, ale i počítače, díky nimž můžeme být ve spojení s kýmkoliv a kdykoliv. Tohle je pro nás velice důležité, už nám nestačí pouze písemný kontakt, musíme a chceme danou osobu vidět. Bohužel to skrývá veliké nebezpečí v podobě stalkingu. Jedinou radou je, nedávejte své osobní číslo. Pokud tak již učiníte, raději si pořiďte náhradní sim kartu, kterou máte vyhrazenou jen pro tyto účely. Chcete-li komunikovat online, tedy „face to face“ měli byste danou osobu předem vidět. Nikdy nevíte, kdo se skrývá na druhém konci a rozhodně byste se neměli nutit do věcí, které nechcete. Ono je poté dost těžké nereagovat na případné výhrůžky. Raději si to ještě jednou rozmyslete, než s danou osobou začnete komunikovat.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..