Příběh Jany: Jak jsem se seznámila na internetu

seznámení online

Ráda bych vám v tomto článku přiblížila, jak probíhalo mé seznámení na internetu. Ačkoli je tato příhoda staršího data, stále mi toto seznámení přijde vtipné a velmi ráda na něj vzpomínám. Ptáte se proč? To se dozvíte na konci článku.

Kromě toho bych chtěla uvést, jak se chovat, a čemu se naopak vyvarovat při seznamování a na následné schůzce.

 

Výběr vhodné seznamky

Na úvod by bylo vhodné říct, proč jsem vlastně volila tento způsob seznámení. Nebyla jsem typickým náctiletým, který by chodil na disko a holdoval alkoholu. Spíše jsem byla přesným opakem a co víc – dodnes mám problém s navazováním nových kontaktů. Bylo tedy jednodušší, navázat s někým kontakt online.

Můj příběh začal v roce 2009, kdy jsem ještě navštěvovala střední školu. V té době byla v kurzu zejména seznamka hovorově nazývající se líbko, chcete li libimseti.cz. Nedá se říct, že by byla něčím výjimečná, podobným typem je dnes například Badoo. Původním záměrem určitě nebylo seznámit se tu. Spíše šlo pouze o poklábosení si či zabití času při deštivém dni.

Zde jsem si pochopitelně psala s mnoha muži ze svého okolí, ať už byli starší či v mém věku. Žádný mě ale nezaujal natolik, abych měla zájem o schůzku s ním. Většina mě odradila svým vystupováním či pravopisem.

TIP: Dnes byste se na libimseti.cz seznamovali těžko. Uživatelů, kteří jej aktivně využívají je opravdu málo. Jak jsem již zmiňovala, podobnou seznamkou je Badoo, která je navíc i zábavná. Má funkci hodnocení fotografií ostatních uživatelů, a také můžete vyjádřit dané osobě své sympatie. Pokud je tato osoba bude opětovat, máte téměř vyhráno a nemusíte se bát prvního oslovení.
Hledáte li serióznější seznamku, kde lze najít protějšek spíše ve středním věku, vhodná je edarling.cz, kterou si ale musíte zaplatit.

 

Konečně někdo podle mého gusta!

Potom se ale objevil Petr o 2 roky starší, jenž bydlel pár kilometrů od mého bydliště. Vyloženě jsme si padli do oka a vyměnili si své ICQ (předpokládám, že dnešní generace jej již nezná), kde jsme si psali téměř celé dny. S ním bych se klidně i sešla, jenže on se nějak nechtěl rozhoupat. Navíc mi poté psal, jak byl s kamarádkami venku, což mi pochopitelně vadilo, a tak naše konverzace na pár týdnů ochladla. Následně o sobě ale dal vědět znovu a tentokrát jsme si konečně domluvili schůzku na sobotní odpoledne.

Co čert nechtěl, náhoda je opravdu blbec! Byla středa, neznámé číslo volá na můj mobil. Zvednu jej, představí se Petr, který se chce sejít. Odvětila jsem, že si to ještě promyslím a podívám se, zda mi jede nějaký spoj. Sice mě to překvapilo, ale samozřejmě jsem na konec kývla, však o nic nešlo. Problém ale nastal, když jsem Petrovi volala na číslo, pod kterým jsem ho měla uloženého v seznamu kontaktů. Když zvedl telefon a já mu natěšeně sdělila, že za ním ráda přijedu, on jen nechápavě mumlal, že se přeci máme sejít v sobotu. To mě jak jinak než rozčílilo, takže jsem jej seřvala, ať si ze mě laskavě nedělá srandu a že nestojím ani o sobotní schůzku! Mezi tím mi opět volal Petr, s kterým jsem mluvila poprvé.

Celá situace byla opravdu divná, ale i tak mi to nedalo a za Petrem jsem se vydala. Problém nastal i díky tomu, že jsem neznala Petrův hlas, protože byla éra dobíjecích kreditů, který on věčně neměl, takže ani nebylo divné, když volal z jiného čísla než které mi dal.

Konečně jsem dorazila na místo určení, polil mne však studený pot. Před autobusem sice čekal Petr, ale úplně jiný. S tímto jsem si psala před mnoha měsíci, ale nikdy mě na kávu nevytáhl, protože jsem nechtěla. Volal na mne :,,Húúúú, Leničko! Leni! Tady jsem!“. Domnívala jsem se, že mě chce pouze pozdravit, a proto jsem dělala, že jej nevidím a lovila telefon, abych zavolala svému Petrovi. Petr (nazývejme ho nyní číslo 2) za mnou ale přispěchal a povídá ,,Tak kam jdem na to kafe?“. V tu chvíli mi cvaklo … Petr 1 nemá ani páru o naší schůzce, protože mi volal Petr 2, s kterým jsem si kdysi psala a kterého jsem neustále odmítala.

Petr 2 mě totiž nikdy nepřitahoval. Jeho obezita by mi nevadila, dlouhé urousané vlasy bych ale už skousávala stěží a ta jeho povaha. Bože můj, takového všeználka bych vedle sebe mít nemohla. Bylo mi strašně trapně, že jsem Petra 1 seřvala a hned mu psala sms, protože jsem se styděla, zavolat mu a vše vysvětlit, ačkoli by tato cesta byla jednodušší.

S Petrem 2 jsem strávila hodinu! Ano, pouhou hodinu při níž jsem trpěla. Na druhou stranu to nebylo špatné v tom, že mluvil jenom on. Vlastně mě vůbec nepustil ke slovu. Po hodině jsem odešla na autobus, kde jsem čekala další půl hodinu, ale Petr 2 mě naštěstí nechtěl jít vyprovodit.

 

Před schůzkou

TIP: Ženy samozřejmě dbají více o svůj vzhled než muži, ale pozor! Tady opravdu platí, že méně je někdy více. S líčením to nepřehánějte a s vyzývavým výstřihem také ne! U mužů ženy určitě ocení košili či alespoň polotričko – límečky jsou sexy.

Petr mi mé faux pas prominul, a tak jsme se konečně měli sejít v sobotu. Domluvili jsme si místo, kde na mne počká. Vystoupila jsem z autobusu a měla dojem, jako by stál na zastávce. V té době jsem ale špatně viděla a nosila brýle pouze na čtení, takže jsem šla na místo určení. Samozřejmě že to byl můj Petr, kterého jsem tím pádem přešla jako by nic!

Vyloženě se mi dařilo, a kdyby mi řekl, že se mnou odmítá kamkoli jít, nedivila bych se.

 

Místo schůzky

Šli jsme do místní kavárny, což byl největší kámen úrazu. Nejen, že jsem bez brýlí nemohla najít čokoládový milkshake, který mi ukazoval asi 3x, ale nastalo hrobové ticho. Najednou jsme seděli naproti sobě a nebylo si co říct, ačkoli jsme byli schopni, psát si celé hodiny. Po hodině jsme naše snažení vzdali a vydali se na cestu domů. Mé nejtrapnější rande bylo u konce.

TIP: Nechoďte na první rande do uzavřených prostorů, kde nejsou žádné okolní vlivy, na něž byste mohli v případě ticha reagovat!

 

A co bylo dál?

Po této zkušenosti jsme si vyměnili pár vět na ICQ a opět se na pár týdnů odmlčeli. Následně jsme se ale znovu sešli, tentokrát jen tak v parku. Najednou bylo stále o čem mluvit a mně se ani nechtělo domů. Za pár dní jsme se sešli znovu, prošli se městem a projevili si své sympatie.

 

Jak to celé dopadlo?

Světe div se, náš vztah nezačal růžově, ale jsme spolu již 8 let. Letos mě požádal o ruku a příští rok se budeme brát Jak se Né nadarmo se říká – nedejte na první dojem.

Nebojte se seznamek, i tady můžete najít svou spřízněnou duši

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..