Nové a starší způsoby seznamování

způsoby seznamováníJste single? Máte problém s navazováním vztahů? Nezoufejte a stále věřte, je mnoho možností, které dnes můžete k seznámení využít. Sociologická agentura z Německa přinesla převratnou studii, která odhalila, že lidé v Evropě v posledních letech zásadně mění způsoby, které jim pomáhají najít životního partnera. Tak jak pokročila doba, tak i lidé používají jiné taktiky, při nichž „loví“ své protějšky.

Současná statistika

Možná je to k neuvěření, ale na vrcholu pomyslného žebříčku najdeme seznámení s partnerem přes přátele v baru, hospůdce nebo diskotéce. Podívejme se společně na statistická data:

  • Seznámení v okruhu známých a přátel – přibližně 30%
  • Nalezení partnera v klubech a na diskotékách – pětina lidí
  • Sblížení se s kolegou ze zaměstnání – okolo 15%
  • Internetové seznamky, sociální sítě atp. – okolo 10-15%
  • ostatní způsoby – méně než 20%

Čísla jsou převzata z německého zdroje

Ze zmíněných dat vyplývá, že se sice procenta mezi jednotlivými způsoby seznámení přelila, často však záleží na přátelích, kteří nás obklopují, nebo moderních technologiích. Přesto se čím dál více objevují nové způsoby seznámení, které přináší moderní doba a různé agentury.

Vědecká DNA rande

Romantiku v něm na první pohled nehledejte. Přesto tento způsob navazovaní vztahů má své kouzlo. Vědci vám vyberou toho nejlepšího partnera pomocítestů DNA. Zaplatíte sice nemalou částku, ale získáte jistotu, že budoucí partner bude velmi blízký vašemu ideálu.

Tulením k partnerovi

Několik agentur nabízí možnost, která vypadá na první pohled velmi zvláštně, protože cizí dotyky mnoho lidí spíše odradí. Přesto si způsob, kdy se několik lidí sejde v uzavřené místnosti s romanticky svítícími světýlky, polštářky a dalšími dekoracemi, nalezl své příznivce. Ti místnost využivají k tulení a mazlení,kterým poznávají i ty nejintimnější partie možných partnerů. Jediné, co je zde zakázáno je sex.

Rande beze slov

Osvědčeným způsobem, jak se seznámit a zbavit se obavy z toho, že si s partnerem nebudete mít, co říci, je rande beze slov. Na první pohled trapné a frustrující ticho je zde žádoucí. Účastníci schůzky používají pouze svůdné pohledy a svůj protějšek chtějí „sbalit“ pomocí mimiky.

Vůně košile

Velmi zvláštní způsob, který ocení především ženy, které své partnery vybírají podle vůně těla. Před schůzkou s vysněným partnerem totiž dostanou možnost očichat hned několik košil a agentura jim na schůzku přivede partnera, který jim bude nejvíce vonět. Pravidlem, kterým se musí ženy i muži řídit jsou parfémy, které mohou překrýt vůni těla.

Chutná večeře

Budete se divit, ale i dnes platí pravidlo, že láska prochází žaludkem. A pokud je za večeří skryto ještě tajemno, tak je to ještě zajímavější. Proto seznamky nabízejí možnost doručení večeře od případného partnera přímo do bytu, aniž byste se znali. Pokud vám připravené jídlo bude chutnat, pak se můžete s kuchtíkem sejít a zjistit, zda bude vysněným partnerem.

Pejsek rozhodne

Žijete v bytě se svým čtyřnohým mazlíčkem? Stalo se vám, že vztah skončil dříve než začal, protože se pejskovi návštěva nelíbila? Pak můžete využít seznamku, která partnery vybírá podle podoby jejich psa. Je to neuvěřitelné, ale prý to funguje, přece pes je obrazem svého páníčka.

Speed dating

Tak tohle je extrém. Některé servery totiž nabízejí za relativně malý poplatek zprostředkování schůzky s více než desítkou partnerů, které si vyberete při tzv. SPEED DATING. Během jediného večera se tak můžete seznámit s nezadanými protějšky a to zcela nezávazně. Nutit do vztahu vás nikdo nebude a výběr lze měnit i těsně před započetím hromadné schůzky.

Stačí si jen vybrat způsob, který je vám nejmilejší a máte možnost najít protějšek, s nímž strávíte zbytek života. Tak na nic nečekejte, životní partner stále čeká.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..