Na co si dát pozor při seznamování online?

jak se seznámít bez problémů

Online seznamky mají i pár nevýhod. Když na ně budete připraveni, není to ovšem důvod, proč se tohoto způsobu seznamování zříkat. Koneckonců, jakékoli vztahy bohužel opravdu nemají záruční lhůtu, během níž byste svého partnera či partnerku mohli bez udání důvodu vrátit. I internet je tak odpovědí na otázku, jak najít ideální protějšek, jen mějte na paměti následující:

Anonymita a podvody

Alespoň u těch seznamek, které svoje uživatele nijak nekontrolují a profily neověřují. Založit účet si tak na nich smí kdokoli a nemusí vystupovat sám za sebe, v podstatě si stvoří kompletní virtuální identitu. Naletět podvodníkovi může být velmi nebezpečné, nemálo lidí už tak utrpělo ztráty emocionální nebo třeba i finanční. Nemluvě o tom, že domluvenou schůzku byste měli vždy realizovat na nějakém veřejném místě a nezapomeňte alespoň někomu z vašich bližních říct, kam a proč jdete! Člověka, se kterým se chystáte sejít, znáte výlučně zprostředkovaně.

Vyhnout se podvodníkům, nebo alespoň minimalizovat riziko ale mohou pomoci placené seznamky, které bariéru  anonymity poměrně spolehlivě poruší. Mezi takové doporučené seznamky patří Edarling a Elite date, které mají obrovské uživatelské základny s desítkami tisíc uživatelů a málokdo z nich chce riskovat ztrátu účtu děláním něčeho nepatřičného. Navíc platby členství se prakticky vždy dají vystopovat až k majiteli.

Takže jestli přece jen seznámení přes internet tak trochu nedůvěřujete, určitě se poohlédněte po těch portálech, na nichž je zavedena podobná kontrola.

Internet nezná hranic

Láska si prostě nevybírá, a to ani na internetu. Když akční rádius při hledání rozšíříte mimo svoje nejbližší okolí, tak se vám taky může stát, že prostě uspějete. Ač jste si mohli na začátku stanovit poměrně racionálně znějící kritéria, potom se to prostě stane. Někoho jste tu potkali, začali jste si psát, rozumíte si a úspěch se dostavil dokonce i na prvním rande.

Jenomže věc má takový malý háček: Váš vyvolený nebo vaše vyvolená od vás bydlí dvě stě kilometrů daleko nebo dokonce momentálně přebývá v zahraničí. I vztahy na dálku se zvládnout dají, ale připravte se na to, že to bude velmi náročné a od vás obou bude situace vyžadovat velký kus investice do vztahu.

Každý na vlastním písečku

S výše popsanou situací se pojí ještě jeden problém. Na internetu jste naprosto odstřiženi od neverbální komunikace, která hraje zásadní roli v tom, jak vyzní to, co říkáte. Takže si domýšlíte. Což se může stát zdrojem mnoha vztahových konfliktů, které se na dálku navíc dost špatně řeší. Chyby v komunikaci jsou evergreenem partnerských nedorozumění.

Ještě vlastně se svým objevem z online světa žádný oficiální vztah nemáte? Tak si dejte pozor i na další věc: Pokud se vám někdo líbí a nedělí vás od sebe žádné nepřekonatelné překážky jako vzdálenost přes polovinu světa, tak rozhodně zase tak moc neotálejte a na společnou kávu nebo do kina vyrazte. Jinak totiž riskujete, že si opět začnete domýšlet a do osoby na druhé straně si naprojektujete především vlastní představu o tom, jaká má být. Až zjistíte, že neodpovídá vaší vizi, budete velmi zklamaní. Čím déle budete čekat a udržovat výlučně virtuální kontakt, tím více hrozí, že po uši zamilujete, jenomže do vysněného imaginárního ideálu.

Váš protějšek se na to společné rande vlastně zase tak moc nehrne? A pokud ano, tak vždycky jen do kavárny nebo na jinou podobnou „neutrální” půdu? Často mu do schůzky „něco přišlo”? Rozhodně vás nepředstavil svým přátelům, nepozval vás k sobě domů? Nabíledni je otázka, copak asi dělá (a s kým) v době, kdy není s vámi a jak tráví večery, když zrovna necukrujete na Skypu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..