Kde najít pravou lásku? Na seznamce!

Seznamování na seznamce
Možná jste to právě vy. Už delší dobu usínáte sami a rádi byste zase měli vedle sebe někoho, komu se můžete schoulit do náručí. Nejen před spaním. Jenže chodíte jen z práce domů a nebo se stýkáte jen se svými přáteli a žádný adept na lásku na obzoru. Máte-li pocit, že nemáte dostatek příležitostí, jak najít toho pravého, pravděpodobně jste se ještě nezaregistrovali na žádnou z online seznamek.

Právě na seznamkách můžete díky internetu potkat více lidí, než byste kdy stihli v reálném světě. A šance na to, že mezi nimi bude ten pravý či ta pravá jsou poměrně velké. Pryč jsou totiž doby, kdy na online seznamky chodili jen lidé vyhledávající nezávazný flirt. Většina lidí je na tom totiž podobně jako vy. Chodí z práce do práce, na koníčky má většina málo času a šance potkat někoho v reálném světě se tak zužují. A čím jste starší, tím je to horší. Právě tito lidé často hledají štěstí na online seznamkách. Jak tedy začít, pokud se i vy chcete seznámit?

Ujasněte si, co chcete

Dříve, než se vydáte na lov na online seznamku, měli byste mít jasno v tom, kdo jste a co chcete. Od toho už se totiž mnohdy odvíjí i výběr seznamky. Jestliže začnete hledat vhodnou online seznamku, vyhledávač na vás vychrlí celou řadu odkazů na více či méně kvalitní seznamky.

Pokud to myslíte opravdu vážně a nebo byste rádi někoho z lepší společnosti, můžete se zkusit zaregistrovat na některou z placených seznamek. Vyzkoušet můžete třeba Elite date. Základní registrace je sice zdarma, ale navazování kontaktů už je placenou službou. A vy se tak neseznámíte, pokud nebudete chtít sáhnout do peněženky. Na druhou stranu, jestliže to uděláte, zvýšíte pravděpodobnost, že právě zde potkáte někoho stejně založeného, který se chce opravdu seznámit jako vy.

Pokud nechcete za online seznámení platit, můžete se registrovat na některou z bezplatných online seznamek, například Badoo nebo rande.cz. Zde jsou registrovány tisícovky uživatelů a jeden z nich dost možná čeká právě na vás. Bezplatné seznamky však mají jednu nevýhodu. Ne všichni myslí seznámení vážně. Pokud si zde zveřejníte inzerát budete se muset obrnit trochou trpělivosti. To platí zejména pro ženy. Mezi těmi, kteří vám odpoví, bude pravděpodobně řada těch, kteří nehledají vážný vztah, ale jen povyražení. A napíší vám, jestli byste si s nimi nechtěli trošku zaflirtovat. Bez ohledu na to, že máte inzerát v rubrice vážné seznámení.

Jak napsat zajímavý inzerát?  

Celá řada uživatelů registrovaných na online seznamkách v tom tápe a moc neví, jak napsat inzerát, který zaujme. Snažte se tedy odlišit od ostatních a buďte originální. Inzerát si nejprve v klidu připravte. Zmiňte v něm vše, co považujete za důležité a co očekáváte od možného partnera. Buďte upřímní a hlavně sví a na nic si nehrajte. Dříve nebo později vás stejně odhalí.

Kromě obsahu si dávejte pozor na gramatické chyby a překlepy. Zbytečnými chybami byste mohli nápadníky nebo nápadnice odradit.

Dejte si na čas

Jakmile ze všech odpovědí vyselektujete ty správné adepty, pusťte se do toho. Pro zatím nezávazné konverzace, kdy se budete snažit toho druhého trochu lépe poznat. Někdy vám bude stačit jeden večer, jindy to potrvá delší dobu. Možná se teď ohradíte, že osobní setkání nic nenahradí. To je sice pravda, ale čím více času věnujete psané konverzaci, tím méně času ztratíte schůzkou naslepo, která může skončit fiaskem. To, že nějaký čas s potencionálním protějšekem strávíte na chatu má i další výhodu. Ten prvotní skutečný kontakt mimo internet se vám bude lépe navazovat. Už o sobě budete něco vědět a snadněji tak najdete společnou řeč.

Ale dost bylo řečí. A teď už hurá do víru online seznamování. Uvidíte sami, je to zábava.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..