Jak na vztah na dálku?

Vyplatí se vztah na dálku?Mnoho z nás stálo před složitým rozhodnutím, dát šanci vztahu na dálku nebo ho rovnou odpískat. Pokud jsme zvolili druhou variantu, pak je důležité zachovat chladnou hlavu, dokázat kontrolovat své srdce a obří emoce, které jistě přijdou, protože láska je příliš daleko a my se ji nejen nemůžeme dotýkat, ale ani se o ni opřít v těžkých chvílích plných pochyb a nedůvěry. Pojďme se podívat hned na několik osvědčených rad, které mohou pomoci zamilovaným, kteří se nevidí denně.

Čekat může na všechny

Možná si myslíte, že vztah na dálku se vás netýká, že se mu vyhnete. Ale to není pravda. Společně se svou milovanou můžete prožívat v jednom týdnu každou vteřinu ve společném objetí a hned další týden se odloučíte na neuvěřitelně dlouhý rok, protože jeden odjede na služební cestu, na kterou ho vyslal zaměstnavatel. A věřte, že právě v tuhle chvíli se ukáže, jak je silná láska, kterou k sobě chováte. Pokud se chcete dovědět více o tom, jak vydržet v odloučení, pak neváhejte a čtěte dál.

 

Co dělat?

  • Dejte partnerovi volnost

Představa, že se partner vrátil domů na víkend a po krásném přivítání vás „vymění“ za partu kamarádů, se kterými půjde do hospůdky, je děsivá. Věřte však, že se přijde a volnost, kterou jste mu dali, povede k naplnění společných tužeb. I u vztahu na dálku totiž platí, že bychom partnerovi měli poskytnout dostatek volnosti, která ho k nám přivede zpět.

  • Volejte si a pište si

V době mobilních telefonů máte možnost být v každodenním kontaktu, ale pozor všeho moc škodí. Je krásné popřát dobré ráno nebo se zeptat, jak se milovanému spalo. Ale pozor, aby dotazy nezačaly protějšku lézt na nervy. Vztah na dálku neznamená, že od partnera budete zjišťovat podrobnosti o všech pracovních schůzkách, obědech nebo večeřích. To opravdu není třeba.

  • Důvěřujte

I když je to hodně těžké, tak základem každého vztahu na dálku je důvěra. Bez ní to nemá smysl. Proto nechte veškeré pochybnosti stranou a to i přesto, že víte, že se partner stýká s mnoha lidmi. Věřte, že dokud vám o nich vypráví nebo píše, pak je vše v nejlepším pořádku. Určitě o všem nemluví proto, aby ztratil důvěru, ale spíše naopak, chce, aby bylo vše jasné a nevznikala nesmyslná vzájemná obviňování.

 

Co nedělat?

  • Nechoďte všude spolu

Je to hodně složité, ale přesto, nechte jít partnera po příjezdu domů s kamarádem na pivo, je to normální. Jste pro něho ta nejdůležitější, ale během krátkého pobytu doma by rád viděl i další blízké a popovídal si s nimi. A ne vždy je přítomnost milované osoby tou nejlepší volbou pro nevázaný rozhovor. Poté, co se vrátí z „pokecu“, bude jeho touha ještě větší.

  • Nefňukejte

Pofňukávání není ideální volbou a co teprve, když je tak časté, že se to nedá vydržet. Stesk po partnerovi je normální, ale lze ho dávat najevo mnoha způsoby, pokud dodržíte jednoduché pravidlo, že stesk budete projevovat tak, aby byl žádoucí pro partnera, pak máte vyhráno. Ale pozor, když to přeženete, tak se lehce můžete dostat do problému, že vztah bude postupně chladnout.

  • Neobviňujte z nevěry

Zapomeňte na hrozná slova, kterými byste partnera obviňovali z nevěry. V každém mohou tato slova vyvolat zcela odlišnou reakci. V některých je to první zrnko nedůvěry, které se v myšlenkách neustále rozlézá a ať chcete sebevíc, tak vás nenechá být. A co je ještě horší, velmi pravděpodobně partnera k nevěře těmito řečmi můžete dovést. Nebo naopak máte problém právě vy. Jste příliš žárliví nebo se ve vaší hlavě uhnízdila myšlenka na nevěru.

  • Neberte partnera jako samozřejmost

Upínat se na partnera není v pořádku, ale stejně tak není dobré brát jej jako samozřejmost. Nikdy se neřiďte příslovím: „Sejde z očí, sejde z mysli“. Odloučení ve vztahu na dálku není na dobu neurčitou, a pokud o partnera po návratu stojíte, pak si jej neustále hýčkejte a myslete na něj. To vše i přes mnohá rozhodnutí, na která zůstanete v době vztahu na dálku úplně osamoceni.

  • Nepodvádějte

Vztah na dálku s sebou nese lásku jako jiné vztahy a největší chybou je nevěra. Tohoto strašáka ze své hlavy a plánů vždy vynechte, nikdy se nesmí stát, že vás přesvědčí. Následovala by ztráta důvěry a nejspíše i ukončení všeho krásného s milovaným partnerem.

  • Nedejte na řeči

Často hned na počátku vztahu na dálku, když partner odjede, tak uslyšíte z mnoha úst větu: „Tohle nedopadne dobře“ nebo „To nezvládnete„. Takových řečí si nevšímejte, protože zaznívají od lidí, kteří váš vztah neznají a nedůvěřují mu. Neznamená to, že jsou tito lidé zlí a špatní, spíše si neumí představit, že by byli na vašem místě a vydrželi.

Každopádně vztah na dálku je velký závazek, kterému dostojí jen ti, kteří si důvěřují a láska jim pomůže vzájemný stesk a odloučení překonat. Věříme, že patříte právě k nim.

Může se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..