Jak se seznamit online přes internet

online seznámení

Je mi 35 a jsem sám…

Možná se to stalo i někomu ve vašem okolí – po dlouholeté známosti, ne-li rovnou manželství, se najednou muž či žena ocitají sami a po čase, jakmile se otřepou z prožitého zklamání, touží se opět seznámit. Jenže! Jak dokazují výzkumy, starší lidé se seznamují obtížněji, stejně jako ztížené podmínky má mladší žena s dítětem.

I přesto existuje spousta možností, jak se znovu seznámit a najít vhodný protějšek a to bez ohledu na to, zda jste v důchodovém věku, samoživitelka, náročný podnikatel nebo se stydíte za svou orientaci. Vyzkoušejte seznamování online a držte se základních pravidel, které vás zaručeně povedou správnou cestou.

Lež má krátké nohy

Staré české pořekadlo je pravdivé a na internetových seznamkách platí dvojnásob. Jakmile si vyberte seznamovací portál, kde zakotvíte, založíte profil a budete hledat toho pravého či pravou, pak vezměte samotný počátek vyplňování profilu velmi svědomitě. Zjednodušeně řečeno – nelžete.

Proč budete psát, že jste pohodářka, která sype jeden vtípek za druhým z rukávu anebo že patříte mezi aktivní sportovce, když pravda je úplně jiná? Dřív nebo později se tyto milosrdné lži provalí, a proto se snažte být při zakládání profilů co nejkonkrétnější. To platí i v požadavcích na protějšek. Nestyďte se za to, že se vám líbí romantické filmy jen proto, že ve svém okolí nikoho s takovým vkusem neznáte.

Při lhaní se totiž můžou stát pouze dvě věci – sice se seznámíte s nějakým skvělým partnerem, který bude oplývat humorem a milovat hororové scénky, můžete ale rovnou zapomenout na dávku romantiky, po které přirozeně toužíte. Proto raději buďte konkrétní při zadávání požadavků a nebojte se napsat, koho skutečně hledáte – ne nadarmo se totiž říká, že každý má někde na planetě své druhé já a spřízněnou duši, se kterou si bude rozumět i bez zbytečných výmyslů.

Pravidla seznamování online

Další zlaté pravidlo je aktivita. Chcete-li se seznámit, musíte být aktivní. Založit profil na seznamce by vám mělo zabrat asi půl hodiny, dalším krokem je aktivní hledání partnera. Určitě by vaše snaha neměla končit tím, že založíte ruce a budete pasivně vyčkávat, kdo se kdy ozve. Pokud se konečně někdo chytí, ozve se vám a jeho profil splňuje vaše požadavky, pak je načase poslat první zprávu či odpověď.

Hned v úvodu o sobě napište pár slov, představte se. Rozhodně si dopředu nepište svůj životní příběh, který budete rozesílat všem zájemcům o seznámení. Zkuste se držet společných zájmů nebo stejných názorů. Přidat můžete i drobnou lichotku, vždy se ale držte v mezích slušného chování a hranicích dobrého vkusu.

Seznamování online dřív nebo později přechází v osobní setkání, na které ale nikdy nespěchejte. Snažte se nejprve protějšek poznat z toho, jakým způsobem píše, jaká slova používá, jaký humor se mu líbí… Rozhodně nezačínejte seznamování okamžitou žádostí o schůzku, pokud vám tedy nejde o sex na jednu na noc. Osobní schůzce by mělo předcházet pár telefonátů, které mnohé prozradí. Máte pocit, že si píšete jako staří dobří přátelé, že se znáte celé roky a máte mnoho společného?

Pak najednou zkusíte zavolat a trapné ticho přeruší až hlášení vybíjející se baterie telefonu? Pak je něco špatně. Nezapomínejte, že teprve bližší seznamka prozradí, jaký člověk skutečně je. Mnoho lidí totiž na profilech lže a upravuje skutečnosti tak, že se jeví jako dokonalý protějšek.

Jak se připravit na první hovor

Na první telefonát se pečlivě připravte. Ze společných zájmů vyberte pár zajímavých témat, která by měla prolomit prvotní ledy a navodit příjemnou nenucenou konverzaci. Snažte se být při telefonátu příjemní, mile vystupovat, poděkovat a držte se osvědčených formálních pravidel. Možná hned po prvním hovoru s dotyčným protějškem zjistíte, že to není to pravé ořechové. Nevzdávejte to a učte se z chyb. Díky seznamování na internetu se zlepšíte nejen v komunikačních dovednostech, získáte rovněž lepší odhad na lidi a brzy se nebudete bát oslovit někoho jen tak na ulici.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..