Internetové seznamky – proč jsou tak oblíbené a jaké mají výhody?

Internetové seznamky zažívají v posledních letech neuvěřitelný boom. Jejich kouzlu podléhá stále více lidí – muži i ženy napříč všemi věkovými kategoriemi. V čem je ale seznamování na internetu lepší, nežli to klasické tváří v tvář? Jaké výhody internetové seznamky nabízí a co je jejich největší předností?

Široké vody internetu

Internetové seznamky možná nejsou nejnovějším trendem, protože se ve virtuálním světě již nějaký čas vyskytují. I přesto ale jejich popularita roste a zájem o seznámení prostřednictvím speciálních systému každým dnem stoupá. V současné době jich funguje několik desítek a rozhodně tak je z čeho vybírat. Na své si tak dokáže přijít úplně každý – muži i ženy různorodého věku.

To ale stále není odpověď na otázku, proč je o internetové seznamování se takový zájem. Proč jsou lidé ochotní vyplňovat své profily a trávit čas hledáním toho pravého v širokých vodách internetu – vždyť stejně tak mohou vyrazit do baru!

3 důvody proč se seznamovat na internetu

Možná se ani vám nedaří narazit na toho pravého – na druhý dílek puzzle. Možná již delší čas marně hledáte a zkoušíte své štěstí – jenže marně. Proč to tedy nezkusit na internetu? Následující 4 důvody vás jistě přesvědčí k tomu, proč dát přednost internetové seznamce!

 1. Nejste omezeni lokalitou

  Pokud se chceme seznamovat osobně, sázíme na okolní restaurace, bary, sportovní střediska či posilovny, kavárny a jiné instituce, které ale máme poblíž. Jen málokdo vyrazí namátkou do cizího města, aby zde náhodou narazil na člověka, se kterým by chtěl strávit zbytek života. A v tom jsou internetové seznamky skvělé – neomezují vás lokalitou či bydlištěm. Seznámit se můžete s lidmi žijícími přes celou republiku nebo klidně i v jiné zemi.

 1. Odpadá nervozita

  Ne každý se v seznamování s cizími lidmi pohybuje jako ryba ve vodě. Zatímco někomu nedělá sebemenší problém oslovit neznámého člověka v baru, pro jiného je pouhá představa dané situace natolik stresující, že se mu okamžitě rozklepou kolena a čelo orosí studený potem. Jestliže i vám seznamování tváří v tvář dělá problém – zažíváte nervozitu, máte problémy s komunikací, potíte se či je vám špatně od žaludku – pak určitě oceníte jistou anonymitu internetových seznamek. Přeci jen je daleko jednodušší někoho oslovit za monitorem počítače v pohodlí domova, viďte?

 1. Můžete si vybírat

  Internetové seznamky jsou často rozdělené podle věkové kategorie, místa bydliště nebo koníčků. Díky tomu můžete specifikovat váš objekt zájmu. Díky skutečnosti, že budete mít například stejné koníčky, odpadne ta trapná chvilka ticha, kdy si s tím druhým nemáte o čem povídat. Záleží tedy jen na vás, do jaké seznamovací skupiny se přihlásíte a v jakých vodách budete hledat.

Mají internetové seznamky nějaká omezení?

Pokud se rozhodnete zkusit štěstí v seznamování prostřednictvím internetové seznamky, pak se určitě zamyslíte nad tím, zda to pro vás bude mít nějaké omezení. Je dobré vědět, do čeho jdete – jaká jsou na seznamkách pravidla, co se smí a co je naopak zakázáno, jak si vytvořit profil a jiné. Pojďme si základní body ve zkratce shrnout.

 • Pravidla internetových seznamek

  Zamýšlíte-li se nad pravidly online seznamek, máme pro vás několik tipů. Jedním z pravidel je slušné jednání a vystupování. Na seznamkách se netolerují vulgarismy, sprostá slova či nadávky nebo napadání jiných uživatelů. Při porušení pravidel dochází k zablokování účtu.

Jak si založit profil

Základem seznamování na internetu je profil. Prostřednictvím toho si vás další uživatelé mohou najít a případně i oslovit. Jak by měl takový profil vypadat?

 • Fotografie

  Co si budeme nalhávat – na druhém člověku nás jako první zaujme jeho vzhled. Povahu totiž na první pohled nevidíme. Pokud budete procházet profily jiných uživatelů, pak se budete dívat prvně na fotografii a teprve poté se začtete do dalších informací. Proto při zakládání profilu dbejte na to, abyste si zveřejnili fotografii, na které se budete sami sobě líbit.

 • Pravdivé údaje

  Ať už je to s vámi jakkoli, nikdy se neuchylujte k tomu, abyste na svém profilu zveřejňovali lživé údaje. Bohužel právě nepravdivé informace jsou jedním z nejčastějších nešvarů online seznamek. Pravdivě tak uveďte svůj věk – pokud jej samozřejmě uvést chcete – popište se v kostce, ale pravdivě a nelžete ani o svých zájmech.

 • Neuvádějte vše

  Vzhledem k tomu, že si vás na internetové seznamce může najít kdokoli, není rozumné uvádět své přesné bydliště nebo telefonní číslo. Tyto údaje jsou velmi citlivé a dají se zneužít – nikdy totiž nevíte, kdo a na váš profil na internetu narazí. Uvést můžete město či vesnici, na které žijete, ale nezacházejte do detailů, abyste zveřejňovali konkrétní adresu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..