Buďte na seznamce obezřetní!

na co si dát pozor při seznámení

O lásce již byla natočena celá spousta romantických filmů a nahráno bylo nespočet romantických songů. Všude bývá příběh dvou lidí zdánlivě jednoduchý a často končí láskou na celý život. Co ovšem dělat, když se nás sen o báječné lásce vytratí podepsáním rozvodových papírů či nedej bože smrtí jednoho z partnerů. Jak si vyřešit svůj život poté, co jím prošel někdo, komu měl být klíč k našemu srdci navždy zapovězen? Lidé, kteří si projdou takovýmto mnohdy traumatickým zážitkem, který nepostihne pouze je, ale i jejich okolí a zbytek rodiny, často nechtějí své srdce otevírat dalším nástrahám.

 

Jedná se o logickou reakci na to, co se nám v životě přihodilo a není dobré tlačit v žádném případě na pilu s hledáním nového partnera či náhradního tatínka svých dětí. Není ovšem zdaleka vůbec dobré na lásku zanevřít a říci si větu, „už se nikdy nezamiluji“. Zamilovat se dá v každém věku a za každé situace. Proč to ovšem pro jednou nezkusit o trochu víc romanticky a nejvšedněji, například pomocí seznamky?

Láska ze seznamky není ničím nevšedním

V dnešní moderní a rovněž velmi uspěchané digitální době, není nic nemožné. Lásky ze seznamky se tak neřadí mezi nic výjimečného, spíše by se dalo říci, že se v současné době spíše řadí mezi naprosto běžné druhy seznámení. I přesto se ovšem naleznou zastánci klasického způsobu seznámení, kteří by si nikdy nevytvořili profil na seznamce.

Ovšem i přesto počet lidí, kteří se seznámili, právě tímto moderním způsobem neustále roste.

seznamování a rizika

Na co si dát při seznamování on-line pozor?

Internet je místem neomezených možností a v současné době není ničím ojedinělým, že roste i počet kriminálních případů, ke kterým dochází právě za pomoci internetu. Profily, které se tváří důvěryhodně mnohdy až tak důvěryhodné bohužel nejsou. Velká spousta lidí se tak nechá často napálit podvodníkem, který si umí pohrávat s city ostatních a systematicky z nich buď láká větší obnos peněz či určité služby.

Těchto podvodníků, kteří se neštítí zraňovat lidské city a často napadají jedince, kteří jsou v určité těžké životní situaci, rok od roku roste. Mezi oběti těchto podvodníků patří lidé ve středních letech, senioři a bohužel i děti. Na co si tedy při seznamování on-line dát pozor? Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci.

1. Nesdělujte nikomu svoji adresu

Prvním pravidlem, kterým by se měl každý, jenž se touží po internetu seznámit řídit, je nesdělovat osobní informace včetně adresy cizím osobám. Mnohdy lidé velmi lehce podlehnou historce o těžkém životním osudu a nevěrném partnerovi, po kterém zbyly pouze dluhy a nezaopatřené děti. Buďte ovšem vždy ve střehu a dávejte si pozor na to, komu jaké informace sdělujete. Pokud například sdělíte místo svého pobytu někomu, komu jde pouze o to spáchat trestný čin, může se vám s jistotou stát, že po příchodu do vašeho domu vám zbudou jen oči pro pláč.

2. Nikomu neposílejte peníze

Nikdy, ale opravdu nikdy nikomu neposílejte peníze. Lidé, kteří se ukájí na lidském neštěstí, neznají mezí. Tito lidé vás budou balamutit smyšleným historkami o těžce nemocném dítěti či příbuzném. K žádostem o zaslání určité finanční částky ovšem buďte vždy zdrženliví. Nikomu v žádném případě neposílejte finanční obnosy.

3. Kontrolujte své děti, s kým si píší

Seznamky nejsou bohužel chráněny před útoky různých pedofilů či duševně nemocných lidí, trpících určitými psychickými problémy. Z tohoto důvodu tedy nelze jasně určit, s kým si vy či dokonce vaše nezletilé dítě píše. V období puberty prochází děti různými sociálními vztahy, které je mnohdy mohou bezprostředně ohrožovat i na životě. Děti rády experimentují a zkoušejí, co si mohou ve svém věku dovolit. Často tráví u svých počítačů, mobilů a tabletů až příliš mnoho času a vy mnohdy nemáte jako rodič ani potuchy o tom, co vaše ratolest na počítači či mobilů dělá nebo s kým si momentálně dopisuje.

Pokud si vaše dítě vytvoří profil na internetové seznamce, může se stát, že právě zde narazí na svou potencionální hrozbu. Ta se skrývá v duševně nemocných lidech, kteří pomocí internetu například šíří dětskou pornografii či po nich žadoní o akty právě vašich dětí. Děti mnohdy mohou podlehnout nátlaků a inkriminující fotografie či osobní údaje druhým stranám sdělit. V těchto případech o tom rodič nemusí mít vůbec žádné potuchy. Existuje i celá řada případů, kdy došlo k osobnímu setkání nezletilého dítěte se svým nápadníkem, který se tvářil jako stejně starý vrstevník. Mnohdy ovšem bohužel spadnou do pasti někomu, o kom do poslední chvíle neměli sebemenší žádné tušení. Kontrolujte proto své děti a chraňte je před těmito kybernetickýcmi útoky včas.

Otevřete srdce novým možnostem?

Tvrdíte, že jste na seznamku moc staří? Hloupost! V žádném věku není pozdě na to, opít se láskou. Ani starší generace netouží po prázdném životě v osamění. Pokud nevíte kde svůj vysněný protějšek hledat, zkuste právě internetovou seznamku. Mnoho z nich je dokonce i zpoplatněných a máte zde tudíž větší jistotu diskrétnosti daných partnerů. Prožijte krásný a úspěšný podzim svého života či potkejte svou první lásku!

Může se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..